Petak, 19 travnja, 2024

Komična scena na utakmici: Eksplodirao sudijski sprej

Fudbaleri Celtica i AEK-a remizirali su sinoć u utakmici 3. pretkola Lige prvaka, a rezultat poslije 90 minuta glasio je 1:1.

Ishod prvog susreta više odgovara aktuelnim prvacima Grčke, koji su na Celtic Parku pola sata igrali s deset igrača.

Neobična situacija iz 53. minute obilježila je prvi meč šampiona Škotske i Grčke. Naime, u 53. minuti vezni fudbaler Celtica Olivier Ntcham pripremao se za šut ka protivničkom golu kada je nešto eksplodiralo ispod njegove desne noge.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

Bio je to sudijski sprej koji je ranije ispao italijanskom sudiji Luci Bantiju. Ekslozija spreja nije mnogo omela Ntchama koji je odlično šutirao, a lopta je poslije njegovog udarca prošla pored lijeve stative gostujućeg gola.