Petak, 19 travnja, 2024

Argentina nakon boljeg izvođenja penala u finalu Mundijala

14071004441robben U finalu Svjetskog prvenstva u Brazilu igraće Argentina koja je u polufinalu bila uspješnija od Holandije i to zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca. U prvom dijelu nije viđeno mnogo prilika, pa smo tek zabilježili udarac Messija sredinom prvog dijela, ali je lopta završila u rukama golmana Holandije. Ni u drugom dijelu nije bilo ništa bolje, pa smo tako izdvojili priliku Robbena nekoliko minuta prije posljednjeg sudijjskog zvižduka, ali je Demichelis odlično startovao ispred njega i lopta je otišla u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti. Argentinci su prijetili i u produžecima, pa je tako u 116. minuti Palacio imao odličnu priliku, ali je glavom šutirao pravo u Cillesena. Već u narednom napadu Messi je sjajno probio po desnoj strani i ubacio loptu za Maxi Rodrigueza, ali golman Holandije opet brani njegov udarac. Do kraja nije bilo prilika, te se otišlo na izvođenje jedanaesteraca gdje su uspješniji bili Argentinci rezultatom 4:2. Nakon prve serije Gaučosi su imali prednost 1:0, Romero je odbranio udarac Vlaaru dok je Messi sigurno savladao Cillesena. U narednoj seriji Robben je siguran kao i Garay na drugoj strani. Nakon toga Sneijder šutira, ali Romero ponovo brani njegov udarac dok je u narednoj seriji Aguero siguran. U posljednjoj seriji Kuyt je smanjio rezultat, a Rodriguez je pogotkom odveo Argentinu u finale Mundijala.