Petak, 26 travnja, 2024

Barcelona osvojila titulu Lige šampiona pobjedom od 3:1 protiv Juventusa

Preporučeno

Fudbaleri Barcelone večeras su na “Olympiastadion” u Berlinu u finalu Lige šampiona savladali Juventus sa 3:1 i tako se popeli na sami evropski tron, prenosi Anadolu Agency (AA).

Pogotke za Barsu su postigli Ivan Rakitić u 4., Luis Suarez u 68. i Neymar u 90+7 minuti, dok je jedini pogodak za italijanski tim postigao Alvaro Morata u 55. minuti utakmice.

Upravo se čita:  Delegacija EU u BiH osudila negiranje genocida u Srebrenici: U Evropi nema mjesta revizionizmu i veličanju ratnih zločinaca

Španska ekipa je skoro tokom cijele utakmice prikazala mnogo bolju igru i na kraju osvojila titulu Lige šampiona.

Obje ekipe večeras su igrale osmo finale u bogatoj historiji ova dva evropska kluba.

Barcelona je ovom pobjedom osvojila svoju petu titulu, dok je Juventus do sada dva puta bio evropski prvak u fudbalu.