Petak, 26 travnja, 2024

Barcelona sa četiri gola “pregazila” Milan i ušla u historiju Lige prvaka

Barcelona je sa sasvim zasluženih 4:0 slavila nad Milanom u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka i na taj način uspjela nadoknaditi poraz iz prvog susreta u Italiji, pri tome postala prva ekipa u historiji Lige prvaka koja je uspjela nadoknaditi poraz od 2:0 iz prvog susreta.

Messi-barca-milan

Utakmica nije ni počela kako treba, a Barcelona je golom Messija u 5. minuti povela. Ako ga “nije bilo” u utakmici na San Siru, na Camp Nou je bio tu od samoga početka. Okružen sa nekoliko igača na samome vrhu šesnaesterca Argentinac je uspio uputiti loptu kad golu Milaneza i pogoditi mrežu Abbiatija. Asistenta za rano vodstvo Katalonaca bio je Xavi Hernandez.

Upravo se čita:  Osim Selmanovića i Memije: Hapse se specijalci FUP-a koji su čuvali Edina Gačanina u Sarajevu, privodi se i visokopozicionirani šef policije!?

Rano vodstvo dalo je dodatni podstrek fudbalerima Barcelone, ali je rano primljeni pogodak poprilično šokirao goste, koji su u nastavku nekoliko puta preko El Shaarawyja ozbiljno zaprijetili.

U 38. minuti Niang je imao veliku priliku sa Milan. Sjajno je istrčao kontru, našao se u situaciji “jedan na jedan” sa Valdezom, ali je njegov udarac zaustavila stativa. Dvije minute kasnije najbolji fudbaler svijeta kaznio je pronašaj napadača “crveno-crnih”, te svojim drugim golom na meču poništio prednost gostiju strečenu u prvom susretu.

Upravo se čita:  "Ne pamtimo ovako tešku situaciju": U RS-u otpušteno 300 radnika iz industrije, zatvaraju se i firme

Već na otvaranju drugog poluvremena Messi je ponovo bio u dobroj šansi, ali ne i precizan. Pravi slom gostiju stigao je u 55. minuti kada je mrežu Abbiattija pogodio David Villa i odlučio da produžetaka neće biti. Svoju drugu asistenciju večeras upisao je Xavi. Ipak, samo jedan gol u mreži Katalonca u dalji tok takmičenja “gurnuo” bi goste.

Upravo se čita:  Od početka maja lakše do penzije u FBiH, četiri važna dokumenta više nisu potrebna

Ipak, strahove domaćih navijačao okončao je Jordi Alba golom za 4:0 u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Barcelona je pobjedom večeras od 4:0 postala prva ekipa u historiji Lige prvaka koja je uspjela nadoknaditi poraz od 2:0 iz prvog susreta i plasirati se u narednu fazu takmičenja.