Petak, 19 travnja, 2024

Bayern slavio na Emiratesu

Fudbaleri Bayerna napravili su veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale. Aktuelni prvak Evrope je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka kao gost savladao Arsenal sa 2:0 (Bavarci slavili i prošle godine). Na ovom meču su dosuđena dva penala i jedan crveni karton, piše SCsport.

Özil je prmašio za Arsenal, a Alaba za Bayern. Ipak, žaliti može više Özil, s obzirom da je Bayern na kraju slavio golovima Kroosa i Mullera, a ko zna šta bi bilo da je on pogodio kod 0:0.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

Početak donosi sjajan fudbal. Prvo je zaprijetio Kross, koji je sjajno pucao, ali golman Arsenala paradom loptu šalje u korner. Odgovor Arsenala smo vidjeli u 6.minuti, kada Neuer zaustavlja Sanoga. Dvije minute kasnije penal za Topnike. Akciji je predhodio ofsajd, koji nije dosuđen, a u nastavku, Boateng ruši Mesuta Özila. Isti igrač je izveo kazneni udarac, ali Neuer ponovo izlazi kao pobjednik. U 23.minuti velika prilika za Arsenal i još jedna sjajna odbrana Neuera! Oxlade-Chamberlain izlazi sam ispred golmana, ali Neuer mu se baca u noge i po treći put spašava mrežu.

U nastavku je Bayern uspostavio ravnotežu i bio dosta opasniji. U 38.minuti penal za aktuelne prvake Evrope. Golman Szczesny kao zadnji čovjek odbrane ruši Robbena, sudija pokazauje na penal, a Szczesnyju put u svlačionicu. Alaba je namjestio loptu, prevario Fabianskog, ali je pogodio stativu. Tako se vatreni prvi dio završio bez golova.

U nastavku kako se i očekivalo gledali smo dominaciju Bayerna. Terensku incijativu su brzo krunisali. Igrala se 54.minuta kada je Kroos sjajno pogodio mrežu Arsenala. Od tada su gosti i dalje kontrolisali utakmicu, dok Arsenal nije imao snage da sa igračem manje ozbiljnije ugrozi gol Neuera. Na kraju meča gosti dolaze do 2:0. Lahm u 88. minuti pronalazi Mullera koji stavlja tačku na i. U sudijskoj nadoknadi Kroos je pogodio i stativu.