Subota, 20 travnja, 2024

Bayern u četvrtfinalu Lige prvaka

140311223700svajni

Fudbaleri minhenskog Bayerna plasirali su se u četvrtfinale Lige evropskih prvaka nakon remija sa londonskim Arsenalom 1:1.

Prvo poluvrijeme i nije donijelo toliko lijep fudbal, te smo u tom periodu igre vidjeli pokušaj Girouda glavom, ali je to Neuer lagano ukrotio, te mnogo poluprilika bavarskog kluba, a jedna lopta je čak završila i iza leđa golmana Arsenala Fabianskog, ali je taj pogodak opravdano poništen zbog offside pozicije.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

U drugom poluvremenu za dva minuta dva gola. Prvo je u 55. Schweinsteiger pogodio za 1:0 Bayerna da bi u narednoj minuti Podolski majstorski zakucao loptu iza leđa nemoćnog Neuera i donio poravnanje svojoj ekipi. Do kraja je ostalo 1:1 uz promašeni jedanaesterac Thomasa Mullera, tačnije uspješniji je bio golman Topnika Fabianski.