Petak, 19 travnja, 2024

Bosna i Hercegovina pobjedom nad Njemačkom započela nastup na Beko Superkupu

Bosna i Hercegovina je u okviru prvog kola Beko Superkupa koji se igra u Njemačkoj, savladala reprezentaciju domaćina, a rezultat je na kraju glasio 62:73.

I ovaj put smo veoma loše otvorili utakmicu, te zahvaljujući našim greškama i ”izmišljenim” šutevima, Njemci do kraja prve četvrtine dolaze do velike prednosti.Naime, bilo je plus deset, 20:10.

U nastavku, primamo tricu, te tako Njemci odlaze na plsu 13, ali se koševima Stipanovića, Đedovića i Teletovića vraćamo na minus pet

.Ono što smo mi radili u prvoj četvrtini, Njemci rade u drugoj, ponavljaju grešku za greškom, te nam dozvoljavaju da u 16. minuti susreta tricom Teletovića, izjednačimo rezultat.

kosarkaskarepbihNa minutu prije kraja, tricom Gordića, stižemo do vodstva, 29:30.Ipak, Njemci do kraja postižu poene preko Shaffartzika, te se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 31:10 uz znatno bolju igru naših košarkaša.

U nastavku, nakon pet minuta, koševima Teletovića i Đedovića, stižemo na plus pet.Do kraja četvrtine održavamo prednost od četiri-pet poena, te se na odmor između treće i četvrte četvrtine odlazi sa rezultatom 46:50 za Bosnu i Hercegovinu.

U četvrtu četrvtinu, tu prednost i poevaćavamo, te nakon tri minute igre, dolazimo na velikih plus devet.Priliku da potpuno deklasiramo Njemačku, koristimo na pravi način i u 35. minuti, stižemo do najveće prednosti +15, 68:53.Do kraja smo sačuvali prednost i trijumfovali 62:73.