Petak, 27 siječnja, 2023

CIK potvrdio: Ovo su delegati Vijeća naroda RS i Doma naroda Parlamenta FBiH

Nemojte propustiti

Centralna izborna komisija (CIK) je danas potvrdila rezultate glasanja za izbor članova Vijeća naroda RS u Narodnoj skupštini RS i imenovala članove ovog tiječla. Također, CIK BiH danas je utvrdila rezultate posrednih izbora i dodjelila mandate delegatima u Dom naroda Parlamenta Federacije BiH iz Hercegovačko-neretvanskog, Srednjobosanskog, Kantona Sarajevo i Kantona 10.

U vijeće naroda se, inače, bira ukupno 28 članova i to po osam članova iz reda svakog od konstitutivnih naroda, te četiri iz reda Ostalih.

Iz reda bošnjačkog naroda u Vijeće naroda RS-a imenovani su Igor Bošnjak, Srebrenka Golić, Armin Hamzić, Amir Hurtić, Dževad Mahmutović, Adil Osmanović, Aida Prešić i Alija Tabaković.

U Vijeće naroda iz reda srpskog naroda imenovani su Marinko Dragišić, Vojislav Gligić, Nikola Kovačević, Ljubiša Krunić, Živko Marjanac, Dragutim Škrebić, Marija Topić Nikolić i Ognjen Žmirić.

Klub Hrvata u Vijeću naroda će činiti Delfa Biberović, Josip Jerković, Marko Jorgić, Dragica Kovač, Mirjana Matanović Bundalo, Mirko Pandža, Mijo Perkunić i Nada Tešanović.

Prema odluci CIK-a u Klubu Ostalih sjedit će Jovana Čarkić, Slaviša Mrkaja, Danijel Puhalić i Franc Šošnja.

Delegati Doma naroda PSFBiH

Centralna izborna komisija BiH danas je utvrdila rezultate posrednih izbora i dodjelila mandate delegatima u Dom naroda Parlamenta Federacije BiH iz Hercegovačko-neretvanskog, Srednjobosanskog, Kantona Sarajevo i Kantona 10.

U Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine iz Hercegovačko-neretvanskog kantona izabrani su:

1. Irma Memidžan – Bošnjakinja

2. Ivan Odak – Hrvat

3. Oliver Soldo – Hrvat

4. Tomislav Martinović – Hrvat

5. Damir Džeba – Hrvat

6. Iva Raguž – Hrvatica

7. Vesna Saradžić – Srpkinja

8. Dragica Suša – Srpkinja

9. Arman Zalihić – Ostali

U Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine iz Srednjobosanskog kantona izabrani su:

1. Amir Orlović – Bošnjak

2. Eldin Delić – Bošnjak

3. Anto Bilić – Hrvat

4. Boris Mrnjavac – Hrvat

5. Ilija Nakić – Hrvat

6. Ivo Šimunović – Hrvat

7. Ljubinka Atanasijević – Srpkinja

U Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine iz Kantona Sarajevo izabrani su:

1. Haris Zahiragić – Bošnjak

2. Fatima Gavrankapetanović-Smailbegović – Bošnjakinja

3. Kemal Ademović – Bošnjak

4. Irfan Čengić – Bošnjak

5. Damir Marjanović – Hrvat

6. Smiljana Viteškić – Srpkinja

7. Vedrana Vujović- Srpkinja

8. Miomirka Melank- Srpkinja

9. Jelena Pekić – Srpkinja

10. Igor Stojanović – Srbin

11. Sanela Klarić – Ostali

12. Nihad Uk – Ostali

U Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine iz Kantona 10 izabrani su:

1. Hikmet Hodžić – Bošnjak

2. Ivan Ivić – Hrvat

3. Mladen Šarić – Hrvat

4. Dragan Konta – Hrvat

5. Dragana Damjanović – Srpkinja

6. Duško Radun – Srbin

7. Goran Broćeta – Srbin

8. Nikola Materić – Srbin

 

Interesantno za vas

Izdvajamo

Tužna vijest: Preminuo bh. glumac Saša Petrović

Bosanskohercegovački glumac Saša Petrović je preminuo. Ovu vijest objavio je bh. reditelj Srđan Vuletić koji je za portal "Avaza" samo...

Možda vas zanima i ovo