Subota, 20 travnja, 2024

City pobijedio, Džeko postigao pogodak

Edin Džeko
Edin Džeko

Manchester City u prvoj utakmici 33. kola engleske Premier lige pobijedio je Southampton s 4:1, a strijelac jednog pogotka bio je bh. reprezentativac Edin Džeko.

City je poveo u 3. minuti golom Yaya Tourea iz penala, nakon što je u šesnaestercu gostiju oboren Džeko, javlja Fena.

Southampton je izjednačio u 37. minuti također iz penala koji je realizirao Rickie Lambert.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

Novo vodstvo domaćinima donio je Samir Nasri u 45. minuti, a Edin Džeko je u sudijskoj nadoknadi povisio na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Stevan Jovetić u 81. minuti.

Manchester City se ovom pobjedom približio vodećem Chelseaju na bod zaostatka, a ima i utakmicu manje od londonskog tima.