Četvrtak, 25 travnja, 2024

Davis Cup: Bosna i Hercegovina slavila protiv Grčke u parovima, vodimo 2:1

U okviru prvog kola druge faze Evroafričke zone Davis Cupa Bosna i Hercegovina povela je protiv Grčke sa 2:1.

Naši parovi Mirza Bašić i Tomislav Brkić su bili bolji od grčke kombinacije Jakupović-Kalovelonis u četiri seta.

Prvi set je otišao na stranu Grčke i to nakon što su gosti napravili brejk u 12 gemu prvog seta, da bi nakon toga naša reprezentacija u narednih 16 gemova osvojila čak 12 i tako preokrenula rezultat u našu korist na 2:1.

Obje reprezentacije su čuvale svoj servis vrlo sigurno u trećem setu sve do 11 gema kada su naši teniseri izborili prvu brejk loptu i na kraju je iskoristili i nakon nešto manje od tri sata slavili veliku pobjedu.

Tomislav Brkić/Mirza Bašić-Alexandros Jakupović/Markos Kalovelonis 3:1 (5:7, 6:0, 6:4, 7:5)