Petak, 26 travnja, 2024

Davis Cup: Džumhur poražen, Grčka poravnala rezultat

Damir Džumhur

U drugom meču Davis Cup susreta između Bosne i Hercegovine i Grčke najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je od Markos Kalovelonisa (1:3), pa je tako nakon prvog dana rezultat 1:1.

Teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine u Sarajevu je povela s 1:0 protiv selekcije Grčke pobjedom Bašića ali je poraz Džumhura izjednaćio rezultat.

Iako se očekivalo da će Džumhur bez problema riješiti meč sa Markosom Kalovelonisem u svoju korist to baš i nije išlo tako.

Prvi set je nakon tie breaka dobio Grk. Ista se situacija dogodila i u drugom setu kojeg je nakon tie breka Kalovelonis riješio u svoju korist bez većih problema.

U trećem setu Damir je zaigrao mnogo bolje i sjajnom igrom slavio rezultatom 6:3. Ipak Grčki reprezentativa Kalovelenis dolazi do pobjede u četvrtom koja donosi izjednačenje Grčkoj.

Prvu pobjedu za naš tim u dvorani “Ramiz Salčin” izborio je Mirza Bašić (236. ATP) koji je opravdao ulogu favorita savladavši za nešto više od sat igre Alexandrosa Jakupovica (519. ATP) sa 6:3, 6:2, 6:2.

U subotu će biti odigran dubl u kojem se sastaju Mirza Bašić i Tomislav Brkić s Alexandrosom Jakupovicem i Markosom Kalovelonisom. (14 sati).

Posljednjeg dana, u nedjelju, na rasporedu su preostala dva singla. U prvom se u 13 sati sastaju Damir Džumhur i Alexandros Jakupovic, a zatim Mirza Bašić i Markos Kalovelonis.

Pobjednik će u drugom kolu igrati s boljim iz susreta Bugarska – Finska.