Petak, 26 travnja, 2024

Demba Ba srušio United, Chelsea u polufinalu

Dovoljan je bio samo jedan trenutak nepažnje odbrane Manchester Uniteda i Demba Ba je nevjerovatnim potezom matirao De Geu i odveo Chelsea u polufinale FA Cupa (1:0).

U prvoj utakmici odigranoj na Old Traffordu, United je imao dva gola prednosti, ali Chelsea se “vratio iz mrtvih” golovima Hazarda i Ramiresa.

United je na Stamford Bridge došao bez Rooneyja, dok je Robin Van Persie ostao na klupi. Napad Uniteda predvodili su Hernandez i Welbeck, dok s druge strane Benitez nije štedio svoje igrače te je od prve minute poslao udarnu postavu. Ipak, prvi dio utakmice pamtit će se samo po odličnoj prilici Hernandeza čiji je udarac Čech jedvice zaustavio nogama.

Odmah na početku drugog dijela Chelsea je poveo. Igrala se 49. minuta kada je Juan Mata s 25 metara ubacio u kazneni prostor Uniteda, a tamo je Demba Ba fantastičnim udarcem poslao loptu preko De Gee u mrežu.

United je, potom, krenuo agresivnije, ali napadači “vragova” nisu imali šanse protiv fantastičnog Čecha. Posebno se izdvaja intervencija u 67. minuti kada je Hernandez glavom tukao s pet metara, a Čech je munjevitom reakcijom u padu odbio loptu izvan terena. Do kraja utakmice i jedna i druga ekipa imale su po nekoliko fantastičnih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Na kraju treba istaći da će Chelsea u polufinalnom ogledu snage odmjeriti sa Manchester Citiyjem našeg reprezentativca Edina Džeke.