Četvrtak, 25 travnja, 2024

Đoković osvojio Indian Wells

Novak Đoković

Najbolji srpski teniser i svjetski reket broj 2, Novak Đoković, savladao je Švicarca Rogera Federera u finalu Indian Wellsa sa 2:1.

Prvi set u finalu turnira iz Masters 1000 serije dobio je Federer sa 6:3, ali je Đoković uzvratio istom mjerom u sljedećem setu.

Odluka je pala u tie-brakeu trećeg seta (7:3), mada je Đoković sve mogao da riješi ranije, kada je imao 5:4 i servis.Meč je trajao 2 sata i 12 minuta. Bio je to prvi poraz Rogera Federera u finalu Indijan Velsa i prva Đokovićeva titula u 2014. godini, poslije poraza u četvrtfinalu Australian opena i polufinalu Dubaija!

Novaku je ovo treća titula u Indijan Velsu (2008, 2011. i 2014. godine). Takođe, u pitanju je njegova 42. titula u karijeri, a 17. na turnirima iz Masters serije. Đoković je smanjio na 17-16 u međusobnim duelima sa Federerom.
Federer je bio neprikosnoven 2004, 2005, 2006. i 2012. godine u Indian Wellsu.