Srijeda, 24 travnja, 2024

Doktor Đajić: Svi znaju od čega je vakcina, a ne znaju šta svakodnevno jedu

Preporučeno

“Boli me kao zdravstvenog radnika da svi znaju od čega je vakcina, a ne znaju šta svakodnevno jedu. Bez vakcine neće stati ova pošast”, poručio je Đajić.

Iza nas je dvije godine dobrog rada UKC-a Republike Srpske, istakao je Vlado Đajić, generalni direktor UKC-a Srpske za RTRS.

“Dvije godine zdravstvo, pa tako i Republika Srpska bori se sa bolesti virusom korona. To je bila borba sa strahom, smrtima, tragedijama porodica, i sve smo to prošli. Sa strahom smo gledali kako su u drugim državama ljudi umirali po trotoarima. To nismo dozvolili u Banjaluci i Srpskoj”, rekao je Đajić.

Upravo se čita:  Vratio se iz Njemačke i pokrenuo biznis: Na ranču napravio wellness centar

Đajić je još jednom pozvao stanovništvo da se vakciniše.

“Apelujem da se stanovništvo vakciniše. Imamo dovoljan broj vakcina, one propadaju, a stanovništvo umire od virusa korona. Boli me kao zdravstvenog radnika da svi znaju od čega je vakcina, a ne znaju šta svakodnevno jedu. Bez vakcine neće stati ova pošast”, poručio je Đajić.

Generalni direktor UKC-a Republike Srpske još jednom se dotakao i kisika.

Upravo se čita:  Emotivna ispovijest majke zlostavljanog dječaka iz Zenice: Šutim i trpim, mogla bih nekog ubiti!

“Ogorčeni smo na sve one koji su puštali priču o tome da li je kiseonik medicinski ili ne. Zbog naših stanovnika nećemo odustati da ova institucija bude najbolja u regionu”, zaključio je Đajić.

Ranko Palačković, glavni tehničar Urgentnog centra UKC-a Republike Srpske, ističe da je sistem uspio da odgovori zadatku.

“Bez dobre organizacije teško je postići dobre rezultate. Ima li smo svu opremu, zaštitna odjela, testove, sve ono što je neophodno da bi funkcionisali na visokom nivou”, naglasio je Palačković.

Upravo se čita:  Šta se jede u bolnicama: Za neke riba na tacni, za druge samo mahune

Palačković se dotakao i brojeva u pandemiji.

“Mi smo na početku, kada je otvoren UKC 2018. godine imali 4.500 pacijenata, a u kovidu u prosjeku imamo 7.000. Samo u januaru smo imali 8.200 pacijenata. Јesmo umorni, ali vjerujem da smo blizu konačne pobjede. Moram da kažem da mi je protekli mjesec bio najteži u životu, jer omrikon je pokosio mnoge. Naši pacijenti su imali sve ono što bi imali u bilo kojem zdravstvenom centru u svijetu”, poručio je Palačković.

Zanima li vas ovo?

Komentariši

Izdvajamo

Izdvajamo

Studenti u FBiH bi uskoro mogli legalno raditi i studirati: Prvi korak načinjen, donosimo detalje

Zastupnički dom Federacije Bosne i Hercegovine usvojio je Izmjene Zakona o radu kojom se dozvoljava rad studentima. O ovome...

Još vijesti za vas