Petak, 29 ožujka, 2024

Džeko sa tribina posmatrao remi Wolfsburga

U pretposljednjoj utakmici 27. kola Bundeslige Wolfsburg i Nurnberg su odigrali 2:2, a utakmicu svog bivšeg kluba sa tribina je gledao i naš Edin Džeko.

diego1Domaćini su silovito ušli u utakmicu i već u prvih pola sata su imali prednost od dva gola. Brazilac Diego je pogodio već u drugoj minuti za rano vođstvo domaćina, a prednost je uduplao Ivica Olić koji je u 27. minuti postigao evrogol. Sjajno je šutirao ljevicom sa vrha kaznenog prostora i pogodio suprotne rašlje golmana Schafera.

Upravo se čita:  Selektor Milošević: Poraz jeste bolan za sve nas, ali iz ovoga može graditi nešto

U drugom poluvremenu potpuno drukčija slika na terenu. Nurnberg je preuzeo incijativu i zasluženo stigao do izjednačenja preko Simmona u 61., odnosno Nilssona u 66. minuti. Gosti su mogli odnjeti i sva tri boda, ali nisu uspjeli realizovati par izgledanih prilika.

Oba tima su ostala u donjem dijelu tabele. Wolfsburg zauzima 12. mjesto sa 32 osvojena boda, a Nurnberg je 11. sa 35 bodova.