Petak, 26 travnja, 2024

Džeko strijelac u pobjedi Cityja protiv Chelseaja

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su drugu pobjedu nad Chelseajem u okviru američke turneje.

City je drugi put u nekoliko dana pobijedio osvajače Europa lige, a sinoć je u New Yorku slavio s 5:3.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko bio je strijelac jednog gola za City, iako je i u ovom susretu u igru ušao u drugom poluvremenu, a upisao je i dvije asistencije. Džeko je postigao peti gol za City u 84. minuti, a u strijelce za pobjednilku ekipu upisali su se i Barry (4.), Nasri (29., 74.) i Milner (55.). Pogotke za Chelsea postigli su Ramires (47., 69) i Mata (82.).

City je u četvrtak, u prvom meču protiv Chelseaja, slavio sa 4:3, a Džeko je tada postigao dva gola.