Utorak, 23 travnja, 2024

Džeko zabio gol u pobjedi Citya nad Hullom – VIDEO

Edin Džeko
Edin Džeko

Fudbaleri Manchester Citya slavili su na teškom gostovanju kod Hulla rezultatom 0:1 i tako ostali u utrci za titulu Premiershipa.

Prvih 15-ak minuta je bilo veoma burno, budući da smo u 10. minuti vidjeli crveni karton kapitena gostiju Vincenta Kompanya, te fenomenalan pogodak Davida Silve četiri minute kasnije.

Odlična igra se nastavila i u nastavku, pa je tako u 31. minuti susreta Pablo Zabaleta udarcem sa velike udaljenosti uzdrmao prečku gola domaćih da bi nekoliko minuta kasnije opravdano poništen pogodak Meylera zbog offsidea.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

Domaći su u drugo poluvrijeme ušli sa željom za brzim poravnanjem, ali to se nije dogodilo, čak šta više gostujuća ekipa je imala najbolju priliku u drugom dijelu kada se nakon jedne akcije lopta odbila do Fernandinha koji je izašao oči u oči sa McGregorom, ali je loptu plasirao pored gola, te je ostalo 0:1.

Edin Džeko na terenu proveo svih 90. minuta, te je u 86. minuti susreta izašao sam na golmana Hulla, ali ga nije uspio savladati. Međutim četiri minute kasnije nakon asistencije Silve, Dijamant je pogodio i postavio konačan rezultat.