Petak, 29 ožujka, 2024

Džumhur završio takmičenje na Mastersu u Madridu, Del Potro prejak za našeg tenisera

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur zaustavljen je u drugom kolu ATP turnira iz serije 1000 u Madridu.

Džumhura je porazio četvrti nosilac i šesti teniser svijeta Juan – Martin Del Potro pobjedom od 2:0, po setovima 6:3, 6

Del Potro je bez većih problema, za 37 minuta igre, slavio u prvom setu, oduzevši servis bh. teniseru u četvrtom i šestom gemu. Džumhur je uzvratio brejkom u narednom gemu i onda potvrdio servis za 5:3. Međutim, Argentinac ništa nije prepuštao slučaju i sigurnim servisom dobio prvi set sa 6:3, 6:3.

Upravo se čita:  Protest građana sedam mostarskih naselja: Strepimo za svoje živote

I na startu drugog seta Del Potro dolazi do brejka. Džumhur je mogao ekspresno uzvratiti Argentincu, ali propušta dvije brejk šanse, što je Del Potro iskoristio i poveo sa 2:0.

Del Potro je održavao brejk prednosti, a na kraju oduzeo još jedan Džumhurov servis za konačnih 6:3. Duel je trajao sat i 22 minute.