Petak, 19 travnja, 2024

Ferrari slavi u Monte Carlu: Vettel pobjednik, Raikkonen na drugom mjestu

Vozač Ferrarija Sebastian Vettel pobjednik je spektakularne trke Formule 1 vožene danas na ulicama Monte Carla, javlja Anadolu Agency (AA).

Nijemac Vettel bio je najbrži i izborio 45. pobjedu u karijeri, a treću ove sezone.

Pobjednik je odlučen polovicom utrke kada je Vettel odvozio dva najbrža kruga i napravio prednost koja mu je bila dovoljna da kroz boks prestigne klupskog kolegu Raikkonena.

U 60. krugu na stazu je morao izaći sigurnosni automobil nakon nesvakidašnje nesreće u kojoj se bolid Pascala Wehrleina (Sauber) prevrnuo na bok.

Šesta utrka sezone Formule 1 vožena u Monte Carlu bila je u potpunom znaku Ferrarija koji je slavio duplu pobjedu jer je na drugom mjestu bio Kimi Raikkonen.

Treće mjesto pripalo je Danielu Riccardu iz tima Red Bull Racing. Mercedesov Valteri Bottas zauzeo je četvrto mjesto.

Vettel je ovom pobjedom povećao prednost u ukupnom poretku vozača, sada ima 129 bodova, 25 više od drugoplasiranom Lewisa Hamiltona koji je utrku završio na sedmom mjestu.

Ferrari je danas slavio prvi trijumf u Monte Carlu nakoj punih 16 godina. Slavlje je tim veće što je Ferrari danas pretekao rivalski tim Mercedesa i u poretku konstruktora. Ferrari sada vodi sa sakupljenih 196 bodova, a Mercedes na drugom mjestu ima 179.