Petak, 29 ožujka, 2024

Finska potopila BiH u Tampereu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Tampereu protiv selekcije Finske rezultatom 2:0, u meču 3. kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme je ponudilo malo toga. Očekivano, igralo se čvrsto i oprezno sa obje strane, a pravih prilika nije bilo. Finci su bili nešto agilniji na otvaranju meča, a naš tim u finišu prvog dijela.

Prvu dobru šansu na meču vidjeli smo u 16. minuti. Nakon gužve u našem kaznenom prostoru lopta je došla do Skrabba koji je šutirao iz blizine, ali Šehić se nije dao prevariti.

Naš tim se potom malo probudio i bio je nešto konkretniji. Bičakčić je dobro centrirao sa desne strane u 28. minuti, lopta je došla do Duljevića, ali naš krilni napadač nije najbolje šutirao iz dobre situacije.

Upravo se čita:  U dva mjeseca u FBiH potrošeno skoro 10 milijardi KM, dva mala grada briljiraju

Zmajevi su nakon toga izveli dug napad u 37. minuti. Ponovo je Bičakčić ubacio sa desne strane, a Džeko glavom šutirao pored gola i bilo je to sve iz siromašnog prvog dijela igre.

Na startu drugog poluvremena odmah smo imali veliku šansu u 50. minuti. Cimirot je proigrao Višću koji je ostavio povratnu loptu za Duljevića, a fudbaler Dynamo Dresdena je sa desetak metara šutirao pored gola. Finski golman je već bio savladan.

I onda u 56. minuti hladan tuš za Zmajeve. Pukki je uzeo loptu na tridesetak metara nakon što je ispao kompletan naš vezni red, riješio se majstorski Šunjića, a potom preciznim udarcem matirao Šehića za 1:0.

Upravo se čita:  Mart je pokazao hladnu stranu, ali stiže nova promjena: Oglasio se i meteorolog Nedim Sladić

Počela je padati i jaka kiša, a u 61. minuti bili smo blizu izjednačenja. Nakon ubačaja sa lijeve strane Džeko je sa pet metara šutirao, ali Arajuuri je požrtvovanim uklizavanjem blokirao i spasio gotovo čist gol. Tri minute poslije, nakon prekida sa lijeve strane, Višća je oštro ubacio, ali lopta je prohujala pored gola.

U 68. minuti bilo je sve gotovo. Nakon brze kontre Finaca sjajni Pukki se našao sam ispred Šehića i majstorski ga je prebacio i pogodio za 2:0. Tri minute kasnije najbolji igrač domaćih je mogao do hat-tricka, ponovo je bio sam ispred našeg gola, ali ovoga puta Šehić je osujetio njegov pokušaj.

Upravo se čita:  Evo šta je uzrokovalo gubitke Elektroprivrede BiH

Najbolju šansu BiH je imala u 77. minuti. Čivić je lijepo ubacio, a Džeko sa nekoliko metara glavom nije uspio da zatrese mrežu Finaca i bio je to kraj našim nadanjima da se možemo spasiti poraza.

Naši igrači su djelovali potpuno iscrpljeno i nemoćno protiv organizovane i disciplinovane Finske koja je na kraju zasluženo slavila i dodatno zakomplikovala stanje u našoj grupi.