Petak, 19 travnja, 2024

Gaučosi prejaki za Vatrene: Argentina u finalu Svjetskog prvenstva!

Hrvatska nije mogla ništa Argentini, a u 70. minuti sve je odlučeno.

Večeras je završen prvi polufinalni susret Svjetskog prvenstva u Kataru u kojem su se sastale selekcije Argentine i Hrvatske. Prvi finalista najvećeg planetarnog fudbalskog takmičenja je selekcija Argentine.

Gaučosi su savladali Hrvatsku rezultatom 3-0.

Prvo poluvrijeme pripalo je Argentini uz dva pogotka iza leđa Livakovića. Do 32. minute doslovno se ništa značajno nije dogodilo na terenu, a onda u 32. minuti Dominik Livaković obara Juliana Alvareza u šesnaestercu Hrvatske i Orsato pokazuje na bijelu tačku.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

Siguran izvođač sa bijele tačke bio je Lionel Messi, koji je pogotkom doveo Argentinu u prednost. Samo nekoliko minuta kasnije Julian Alvarez, koji je odigrao sjajno poluvrijeme, prošao je nekoliko hrvatskih igrača i savladao Livakovića za 2-0.

U drugom poluvremenu ništa se nije promijenilo. Hrvatska nije mogla ništa Argentini, a u 70. minuti sve je odlučeno. Lionel Messi se poigrao sa odbranom Hrvatske, a onda asistirao Alvarezu, ovaj pogodio za 3-0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Argentina je potpuno zasluženo prvi finalista Mundijala. U finalu čeka boljeg iz duela Maroko – Francuska.