Subota, 12 srpnja, 2025

Gdje su pare? Mirnesa smještena u ženski zatvor, i dalje ni traga od milion eura

Autor:N.N.

Preporučeno

Inače, ona je policiju kontaktirala preko advokata koji je najavio tačno vrijeme i mjesto njenog dolaska u Njemačku.

Mirnesa S., osumnjičena da je ukrala milion eura iz kompanije za prevoz novca za koju je radila, smještena je u ženski zatvor Schwäbisch Gmünd odmah po hapšenju, potvrđeno je za njemačke medije.

Kako mediji prenose, u ćeliji od 10 metara kvadratnih, voda umjesto šampanjaca će joj biti jedini luksuz. Kako je najavljeno iz stuttgartskog tužilaštva, uskoro se očekuje i podizanje optužnice za tešku krađu.

Upravo se čita:  Ekstremne vremenske prilike: Snijeg u julu u Turskoj dok Europa topi rekordne temperature

Ipak, u po svemu sudeći, policija još uvijek traga za novcem:

“Istraga o tome gdje se nalazi novac je i dalje u toku. To je sve što možemo da kažemo u ovom trenutku”, saopšteno je iz stuttgartskog tužilaštva za njemačke medije, prenose Nezavisne novine.

Također, mediji spekulišu da li je kome isplaćena nagrada od 37.500 eura, koja je ponuđena za informaciju o njenom kretanju, međutim, s obzirom da se sama predala, pretpostavlja se da novac neće biti isplaćen.

Upravo se čita:  Teheran jača odbranu: Moćni kineski protuzračni sistemi iznenada stigli u Iran

Podsjetimo, Mirnesa S. (42), osumnjičena da je njemačku firmu ojadila za milion eura, predala se sinoć na aerodromu u Stuttgartu, gdje je stigla je iz Crne Gore. Pretpostavlja se da se tamo i krila sve vrijeme.

Inače, ona je policiju kontaktirala preko advokata koji je najavio tačno vrijeme i mjesto njenog dolaska u Njemačku.

“Htjela je da se preda, pa je njen advokat kontaktirao s policijom i javio im kada dolazi u Stuttgart”, saopštila je njemačka policija. Kako javljaju njemački mediji, Mirnesa je prilikom hapšenja bila mirna, a policijski zvaničnici su potvrdili da se krila u Crnoj Gori.

Upravo se čita:  Radarski snimci otkrili strogo čuvanu tajnu Izraela: Iran im direktno pogodio čak 5 vojnih baza

Podsjetimo, Mirnesa, koja je iz njemačke firme ukrala milion eura, nakon čega je nestala, u Stuttgartu je poznata i pod nadimkom Miki.

Kako je ranije saopšteno iz njemačke policije, Mirnesa je 14. oktobra ukrala novac kojem je imala pristup kao zaposlena u kompaniji za transport novca. Krađa je uočena isti dan, a policija je odmah započela istragu.

Izdvajamo

Izdvajamo

Političar iz Srbije koji je bio u Potočarima: Niko nije pomenuo Srbe negativno niti da smo genocidan narod

Lider Pokreta slobodnih građana (PSG) iz Srbije Pavle Grbović iznio je svoje utiske sa današnjeg obilježavanja 30. godišnjice genocida...

Još vijesti za vas