Petak, 26 travnja, 2024

Golijada u Salvadoru: Francuska slavila veliku pobjedu nad Švicarskom

U prvom poluvremenu Francuzi su pokazali mnogo bolju igru i dominirali terenom svih 45 minuta te su na pauzu zasluženo otišli sa visokom prednošču od 3:0

Reprezentacija Francuske u okviru grupe E večeras je na stadionu Itaipava Arena Fonte Nova u Salvadoru savladala Švicarsku rezultatom 5:2 te time osigurala prolaz među 16 reprezentacija koje nastavljaju takmičenje na Mundijalu u Brazilu, javlja Anadolu Agency (AA).

Upravo se čita:  Nova velika policijska akcija u BiH, zaplijenjeno devet kilograma droge

U prvom poluvremenu Francuzi su pokazali mnogo bolju igru i dominirali terenom svih 45 minuta te su na pauzu zasluženo otišli sa visokom prednošću od 3:0.

Golove za Francusku su postigli Olivier Giroud u 17. minuti, Blaise Matuidi u 18. i Mathieu Valbuena pred kraj prvom poluvremnea, tačnije u 40. minuti.

aa_picture_20140620_2611353_web

Selekcija Francuske je i u drugom poluvremenu utakmice nastavila sa odličnom igrom koju su pogodcima krunisali prvo Karim Benzema u 67. minuti pa Moussa Sissoko u 73. minuti.

Upravo se čita:  Osim Selmanovića i Memije: Hapse se specijalci FUP-a koji su čuvali Edina Gačanina u Sarajevu, privodi se i visokopozicionirani šef policije!?

Pred sami kraj utakmice Švicarci su se razigrali te su postigli dva pogotka, prvo Blerim Džemaili u 81. pa onda i Granit Xhaka u 87. minuti utakmice.

Ipak to nije bilo dovoljno pa je utakmica na kraju završena sa 5:2 za Francuze koji su nakon dvije pobjede u grupi E uspjeli da se plasiraju u osminu finala SP-a u Brazilu.