Historijski uspjeh bh. atletike: Amel Tuka osvojio drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru | | Bh-index

Izdvojeno> Ostali sportovi    Datum: 01.10.2019.
Autor: Avaz.ba

Naš najbolji atletičar Amel Tuka imao je vrijeme od 1:43.47, a treči je Ferguson Rotič (Rotich) sa vremenom od 1:43.82.

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka osvojio je drugo mjesto večeras u utrci na 800 metara u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi i tako uzeo srebrenu medalju.

Ovo je najveći uspjeh bh. atletike ikada.

Svjetski prvak je Donovan Brejzer (Brazier) koji je dionicu od 800 metara istrčao za 1:42.34.

Naš Tuka imao je vrijeme od 1:43.47, a treči je Ferguson Rotič (Rotich) sa vremenom od 1:43.82.

Podsjećamo, Tuka je 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini osvojio bronzu.