Četvrtak, 25 travnja, 2024

Holandija sa 5:1 “potopila” aktuelnog svjetskog prvaka Španiju

Golovima Arjena Robbena, Robina Van Persija i Stefana De Vrija Holandija je sa visokih 5:1 u prvoj utakmici grupe B Mundijala u Brazilu savladala aktuelnog prvaka Evrope i svijeta, selekciju Španije, javlja Anadolu Agency (AA).

Španci i Holanđani na samom otvaranju utakmice krenuli su ofanzivno u želji da pobjedom protiv velikog rivala dođu bliže prvom mjestu u grupi, budući da bi se drugoplasirani iz grupe B mogao sastati sa Brazilom, koji je blizu prve pozicije u grupi A.

Upravo se čita:  Akcija FUP-a u Sarajevu još traje: Policija iznijela veću količinu dokaznog materijala

Holandija je na samom početku susreta mogla do prednosti protiv aktuelnog svjetskog i evropskog prvaka ali je Iker Casillas odbranio udarac Wesleya Snidera koji je sam izašao pred španskog čuvara mreže.

U reprizi finala sa Mundijala iz Južne Afrike Stefan De Vrij je u 26. minuti susreta srušio Diega Costu, a siguran sa bijele tačke bio je Xavi Alonso, kojemu je to bio 16. gol za „crvenu furiju“ u 111 utakmici.

Upravo se čita:  Novi javni poziv za prevazilaženje energetske krize za građane BiH: Evo ko sve ima pravo na pomoć EU

U finišu prvog dijela susreta na stadionu Arena Funte u Salvadoru veliku priliku da poveća vodstvo Španije propustio je David Silva.

Nedugo nakon promašaja Silve na dugu loptu Blinda dobro je reagovao Robin Van Persie, koji je možda i najljepšim pogotkom u dosadašnjem dijelu prvenstva poravnao na 1:1.

aa_picture_20140614_2557595_web

Preokret Holanđanima pogotkom u 52. minuti donio je Arjen Robben, a nekoliko minuta kasnije Robin Van Persie je pogodio okvir gola Španije.

Upravo se čita:  Studenti u FBiH bi uskoro mogli legalno raditi i studirati: Prvi korak načinjen, donosimo detalje

Treći gol Holanđanima donio je De Vrij u 64. minuti. Gol Davida Silve u 67. minuti poništen je zbog nedozvoljene pozicije.

Nakon velike greške Ikera Casillasa u 62. minuti četvrti za Holandiju, a svoj drugi gol na utakmici postigao je Van Persie.

Debakl „crvene furije“ potvrdio je Arjen Robben golom u 80. minuti. Utakmica odigrana po kišnom vremenu u Salvadoriu završena je rezultatom 5:1 u korist Holandije.