Četvrtak, 18 travnja, 2024

Holandiji treće mjesto na Mundijalu, Brazilci opet poniženi

Brazil savladan od reprezentacije Holandije rezultatom 0:3, čime su Holanđani osvojili bronzu na Mundijalu

Fudbalska reprezentacija Holandije večeras je u nadmoćnoj igri savladala domaćina, Brazil, u utakmici za treće mjesto Svjetskog prvenstva u fudbalu, prenosi Anadolu Agency.

Holandija je na stadionu Nacional de Brasilia, u glavnom gradu Brazila, pred oko 70.000 gledalaca, savladala domaći nacionalni tim rezultatom 3:0.

Upravo se čita:  Edhem Bičakčić: Elektroprivreda BiH se neodgovorno ponašala, ne možete prodavati jeftinije struju nego što vas košta

Dva gola Holanđani su postigli u prvom dijelu utakmice.

Prvi pogodak postigao je već u drugoj minuti igre Robin Van Persi iz jedanaesterca, a potom je u 17. minuti mrežu brazilske reprezentacije zatresao i Daley Blind.

aa_picture_20140713_2777755_web

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunosti u znaku holandske reprezentacije, a treći pogodak postigao je Georginio Wijnaldum na samom kraju utakmice.

Na ovaj način Holandija se plasirala na treću poziciju Mundijala koji je po mnogima ocijenjen kao jedan od najboljih dosad.

Upravo se čita:  FUP "češljao" i hapsio u bh. gradu: Uhapšene dvije osobe zbog prevare "teške" više od 200.000 KM

Sutra će na stadionu u Rio de Janeiru finalni meč Mundijala odigrati reprezentacije Njemačke i Argentine.