Četvrtak, 18 travnja, 2024

Inter i Milan podijelili bodove u gradskom derbiju

Preporučeno

U velikom gradskom derbiju između Intera i Milana, igranom u okviru 26. kola italijanske Serije A, pobjednika nije bilo. Susret je okončan rezultatom 1:1, iako su Rossoneri već u prvom poluvremenu mogli riješiti pitanje pobjednika…

Očigledno osokoljeni trijumfom od 2:0 nad Barcelonom u osmini finala Lige prvaka, igrači Milana ušli su vrlo dobro u ovaj derbi. U šestoj minuti bilježimo prvu opasniju akciju na utakmici, kada je De Sciglio odigrao dupli pas sa Stephanom El Shaarawyjem, koji mu je lijepo petom vratio loptu, ali Samir Handanovič otklonio je opasnost.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

U 15. minuti Mario Balotelli je propustio veliku šansu, mogao je šutirao sa ruba peterca, ali lopta mu je pobjegla. Ipak, u 21. minuti El Shaarawy je orkunio pogotkom odlučino igru Rossonera. Bio je to mladom napadaču 16. ovosezonski gol.

Popularni Super Mario u 27. minuti je snažno šutirao glavom, međutim, Handanovič je sjajno reagovao i ovoga puta. Samo dva minuta kasnije ponovo se u prilici našao Balotelli, ovoga puta šutirao je nogom u padu, ali tačno u slovenskog čuvara mreže. Do odlaska na odmor nije bilo prilika za promjenu rezultata, a izabranici Andree Stramacionija mogli su biti zadovoljni sa samo jednim pogotkom u svojoj mreži.

Nakon devet minuta igre u nastavku, prvi put su opasniji zaprijetili i Nerazzurri. Fredy Guarin je šutirao sa desetak metara iskosa sa desne stranli, ali Christian Abbiati se istakao odličnom odbranom. Igrala se 65. minuta kada je Nocerino uputio dobar centaršut pred gol Intera, no Handanovič je bio brži od Balotellija.

Kazna za sve promašaje iz prvog poluvremena igrače Milana stigla je u 71. minuti, kada je Yuto Nagatomo centrirao, a glavom lijepo pogodio rezervista Ezequiel Schelotto, koji je u igru ušao samo dva minuta ranije.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, tako da ćemo do kraja sezone sigurno gledati veliku borbu za pozicije koje vode u Ligu prvaka. Milan je nakon ovoga remija ostao na trećoj poziciji, sa bodom prednosti u odnosu na Inter i Lazio.