Petak, 19 travnja, 2024

Inter odnio bodove sa Sicilije

Danas popodne odigrano je sedam susreta italijanske “Serie A”, a najzanimljivije je bilo u Cataniji na stadionu “Angelo Massimino” gdje je doamći tim dočekao milanski Inter.

Palacio zabio dva gola za Inter

Domaćini su već u 19. minutu vodili sa 2:0, a golove su zabili Bergessio i Marchese. Vodstvo su sačuvali do odmora i činilo se da će Inter na Siciliji teško do bodova.
Međutim, samo sedam minuta drugog dijela trebalo je Interu da preko Alvareza smanji rezultat, a potom i izjednači preko Palacia u 70. minutu.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

Igralo se sudijsko vrijeme, kada je Cambiasso asistirao za Palacia koji postiže svoj drugi gol i donosi Interu tri boda.

U ostalim susretima Bologna je savladala Cagliari 3:0, Fiorentina je bila bolja od Chieva, a Sampdoria od Parme. Torino i Palermo su podijelili bodove odigravši bez golova, a u gostima su slavili Udenese protiv Pescare i Atalanta protiv Siene.