Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Italijani došli do velike pobjede nad Engleskom

Preporučeno

14061515436balotelli

Engleska i Italija opravdali su očekivanja. Možda su odigrali i najbolju utakmicu do sada na Mundijalu u Brazilu. Na kraju su Azzuri slavili sa 2:1.

Prvu priliku u sjajnom prvom poluvremenu imao je Raheem Sterling kada je u 4. minuti dalekometnim udarcem pogodio spoljni dio mreže. Nedugo nakon toga Jordan Henderson snažno je šutirao, a golman italijanske reprezentacije fantastično odbranio. Englezi su bili bolji u prvih 20-ak minuta, a zaprijetio je i Danny Welbeck u 11. minuti.

Italija je pokušala u 19. minuti preko Mattea Darmiana čiji je dalekometni udarac odbranio Joe Hart. Četiri minute poslije toga Mario Balotelli je šutirao daleko preko gola. Antonio Candreva poslao je loptu lijevo pored gola u 28. minuti. U 35. minuti Andrea Prilo sjajnom varkom izbacio je svog čuvara, a lopta je došla do Claudia Marchisija, koji je preciznim udarcem postigao pogodak za vodstvo Azzurra.

Samo dvije minute poslije toga Wayne Rooney centrirao je sa lijeve strane, a sve je to odlično pratio Daniel Sturridge i postigao izjednačujući pogodak (1:1). U finišu utakmice Italija je mogla doći do vodstva. Prvo je Pirlo uposlio Balotellija koji je lobovao Harta, ali je Phil Jagielka izbacio loptu sa gol linije, a nedugo nakon toga udarac Candreve zaustavila je stativa.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti Sturridge je sjajno šutirao, ali je Sirigu odbranio njegov udarac. Samo minutu nakon toga Balotelli je postigao pogodak za novo vodstvo Italije. Poslije toga Englezi su imali dvije velike prilike preko Rooneya i Rossa Barkleyja, međutim rezultat se nije mijenjao.

Candreva je mogao povisiti vodstvo Azzurra u 68. minuti, ali je njegov udarac otišao pored desne stative. Leighton Baines je u 77. minuti pokušao iz slobodnog udaraca, međutim Sirigu se nije dao iznenaditi. Također je i Gerrard pokušao iz slobodnjaka u 86. minuti, ali promjene rezultata nije bilo. Pirlo je u sudijskoj nadoknadi fenomenalno šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta zatresla prečku, ostalo je 2:1.

Ovaj trijumf Azzurra je zlata vrijedan s obzirom da se u “grupi smrti”.