Subota, 20 travnja, 2024

Katastrofalni Carrizo pokopao Inter, Bešiktas i Ajax poraženi na strani

katastrofalni-carrizo-pokopao-inter-besiktas-i-ajax-porazeni-na-strani_1426190640

Odigrane su četiri utakmice 1/8 finala Evropske lige. U najzanimljvijem meču Wolfsburg je na svom terenu sa 3:1 pobijedio milanski Inter.

Nerazzurri su poveli već u 6. minuti kada je Palacio iskorsiio jednu neporeznost odbrane Vukova i rutinski poslao loptu u mrežu za vodstvo Intera 0:1. Inter se dobro branio sve do 28. minute, a onda je nakon jednog kornera i udarca glavom Nalda, Carrizo vrlo loše reagovao i domaći su stigli do poravnanja.

I u nastavku smo gledali dosta tvrd meč u kojoj je Wolsfburg imao više od igre, međutim bez nekih većih prilika. Večeras indisponirani Carrizo je katastrofalno ispucao loptu u 63. minuti koja je došla do Vierinhe, a ovaj je proigrao De Bruynea, koji koristi poklon za potpuni preokret rezultata. Ni to nije bilo sve, jer je De Bruyne u 76. minuti izveo slobodan udarac, Carrizo je vrlo loše procijenio let lopte i primio je i treći gol za koji je direktno kriv. Do kraja je ostalo 3:1, pa će Inter imati vrlo težak zadatak da nadoknadi ovaj zaostatak u revanšu.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

Dnipro je pogotokom Zozulje u 30. minuti ostvario minimalnu domaću pobjedu protiv Ajaxa, a Besiktas je poražen na gostovanju protiv Club Bruggea. Bilo je 2:1, iako su Turci vodili golom Torea u 46. minuti, ali De Sutter je u 62. minuti i Rafaelov u 79. minuti iz penala donijeli su trijumf Belgijancima.

Fudbaleri Zenita nadigrali su na svom terenu Torino sa 2:0 u prvoj utakmici 1/8 finala Evropske lige.

Prelomni trenutak meča desio se u 28. minuti kada je isključen fudbaler gostuju Benassi zbog drugog žutog kartona, te su gosti, koji su do tada dobro odlijevali napadima ruskog tima, kapitulirali već u 38. minuti kada je Witsel doveo Zenit u vodstvo od 1:0. belgijanac se obro snašao nakon odbijene lopte i pospremio je u mrežu Italijana.

Do drugog gola i značajne predosti pred revanš za sedam dana, Zenit je stigao u 53. minuti. Poslije lijepe akcije i odbijene lopte od stativu, Domenico Criscito je postavio konačan rezultat ovoga meča i ruski tim je sada veliki favorit za prolaz u narednu rundu takmičenja.