Subota, 27 studenoga, 2021

Kostarika napravila senzaciju, prvak Južne Amerike poražen

Nemojte propustiti

U prvom suretu grupe D SP u Brazilu, Kostarika je u Fortalezi iznenađujuće savladala Urugvaj sa 3:1.

Iako veliki autsjderi, Kostarikanci ni u jednom trenutku nisu bili u podređenom položaju i hraborm igrom su iznenadili favorizovanog protivnika.

Urugvaj je poveo u 24. minuti kada je u kaznenom prostoru Kostarike srušen Diego Lugano, a Felix Brych je opravdano pokazao na bijelu tačku. Veoma precizan je bio Cavani koji je doveo prvake Južne Amerike u vodstvo od 1:0.

Urugvajci međutim nisu igrali dobro, pa je Kostarika kako je vrijeme odmicalo postajala sve opasnija. U 54. minuti nakon odličnog centaršuta Joel Campbell je sjajno reagovao i zakucao loptu za poravnanje rezultata.

Samo deset minuta kasnije, Kostarika je napravila potpuni preokret. Nakon prekida Oscar Duarte je majstorski glavom zatresao mrežu Muslere i doveo je svoj tim u vodstvo od 2:1, iako se čini da je prethodno bio u malom ofsajdu.

Tabrez je do kraja meča pokušao izmjenama promijeniti tok igre, ali u samom finišu rezervista Ureña je u 85. minuti postigao i treći gol za svoju selekciju i Kostarika je napravila prvo veliko iznenađenje na Mundijalu.

U finišu utakmice Urugvaj je ostao i bez isključenog Maxija Pereire.

Više s weba

loading...

Izdvajamo

Komšić osudio napade na sudiju Vehabovića, očekuje da Tegeltija pokrene smjenu Grebeše

"Očekujem od predsjedavajućeg Vijeća ministara Zorana Tegeltije da pokrene proceduru smjene Josipa Grubeše", kazao je Komšić Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i...