Utorak, 19 ožujka, 2024

Kupila jaknu u H&M-u na popustu od 50 posto i šokirala se kad je vidjela cijenu prije sniženja

Preporučeno

Poznati švedski lanac brze mode H&M zaigrao se cijenama na sniženju , pa je jedna Hrvatica prenijela svoje iskustvo.

“U Švedsku sam se matematiku računanja cijene u posljednjem krugu sniženja osobno uvjerila. U H&M-u mi se svidio bijeli, duži sportski kaput/jakna, od ramena do struka od 100 posto recikliranog poliestera, donji dio od umjetnog krzna kao i rukavi.

Ok je kroj, djeluje tanko i nije baš za niže zimske temperature, ali cijena je uz 50 % popusta, piše na crvenoj naljepnici, 19,99 eura ili 150.61 kunu (39,09 KM), što mi se čini u redu pa se odlučim na kupovinu bez previše razmišljanja”, priča ona svoje iskustvo.

“Plaćam karticom i sjetim se da imam još jedan kupon za 10 posto popusta dobiven u zamjenu za vrećicu stare odjeće namijenjenu recikliranju, što cijenu spušta na 18,19 eura (35.50 KM). Zadovoljna još jednom, valjda dvadesetom jaknom „ali baš takvu nemam“, odlazim na kafu s prijateljicom. Pokazujem joj jaknu, kažem kako sam dobro prošla i odlučimo pogledati koliko je bila originalna cijena, budući da na etiketi to nigdje ne piše. Visjela je na „štenderu“ s oznakom sniženje 50 %, što bi značilo da je moj bijeli sportski kaput po punoj cijeni stajao 40 eura manje dva centa. Skinemo crvenu naljepnicu, ispod nje druga bijela s istom cijenom – 19,99 (39 KM). Hm… Pažljivo odlijepimo i taj komadić papira i šok: Originalna cijena u eurima potpuno jednaka, 19.99 eura, a u kunama i manja od ove na „sniženju“ – 149 kuna (37,87 KM)!

Upravo se čita:  Wizz Air uvodi opciju koja će oduševiti sve kojima treba malo avanture

Dakle, sportski kaput je za 1,61 kunu skuplji u pola cijene, nego je puna cijena. Vraćam se u trgovinu, pokazujem cijenu djevojci na blagajni, iznenađeno provjerava u blagajni da nije došlo do zabune s kodovima, jok. To je to.

“Ta jakna nije ni trebala biti na sniženju”, čudi se ona pa zove nekoga, valjda šeficu smjene. I ova provjerava u blagajni – isto.

Upravo se čita:  Tri godine uzimala penziju preminule osobe

“Jakna nije ni trebala biti, valjda, na sniženju”, zaključuje kao da je neko došao s ulice i polijepio cijene na njih, na vješalicama ih visi još nekoliko.

“I što biste vi sada s njom? Vratili je?”, pita.

“Ne, ali ovo je nezakonito pa ću pisati o tome.”

“Dobro”, nezainteresirano sliježe ramenima i odlazi. Ne prema vješalicama s lažno prikazanim sniženjima, nego na drugu stranu. Baš je briga.

Iluzorno je u ovom slučaju pisati kako je prema novim pravilima iz Zakona o zaštiti potrošača, još sredinom 2022. godine uvedena obaveza da prilikom provođenja sezonskog sniženja trgovci moraju isticati dvije cijene – cijenu na sezonskom sniženju i najnižu cijenu u razdoblju od 30 dana koja je bila primjenjiva za robu koja je na sniženju, prije provođenja sezonskog sniženja.

Upravo se čita:  Tri godine uzimala penziju preminule osobe

Treba li reći da uz moju jaknu, kao ni uz jedan komad odjeće u H&M-u, osim što je na sniženju od 50 posto skuplja nego na redovnoj cijeni, nije bila istaknuta najviša cijena u zadnjih 30 dana?

Prije nekoliko je dana mlada frizerka za 9 centi skuplje pramenove u odnosu na cijenu zadnjeg dana stare godine dobila kaznu od 3.000 eura (6.000 KM). Provjeravaju li inspekcije velike lance brze mode jednako tako revnosno kad oni bez problema nemaju obveznu istaknutu najvišu cijenu odjevnog komada u zadnjih 30 dana i prodaju robu skuplje na sniženju nego u redovnoj prodaji?”, prenosi Jutarnji.hr.

Zanima li vas ovo?

Komentariši

Izdvajamo

Izdvajamo

Djevojka (22) umrla majci na rukama dok su čekale da dođe Hitna pomoć

Dvadesetdvogodišnja djevojka se gušila, borila za život, dok su članovi porodice gotovo 20 minuta pokušavali da ustanove na koji...

Još vijesti za vas