Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Kvalifikacije za LP: Sarajevo oštećeno u Bjelorusiji, Dynamo prošao dalje

Autor:NAP.ba

Preporučeno

Domaći su u vodstvo došli u prvim minutama meča. Sarajevo je do izjednačenja došlo u 34. minuti kako je i ostalo do odlaska na odmor.

Nogometaši Dynama pobijedili su u Brestu u okviru 2. pretkola Lige prvaka ekipu Sarajeva rezultatom 2:1 te se plasirali u narednu fazu elitnog evropskog takmičenja. Bordo tim će svoj put nastaviti u 3. pretkolu Evropske lige.

Upravo se čita:  Sudije Ustavnog suda BiH: U toku su ozbiljni udari, ovo je dramatičan momenat

Dynamo drugim golom u drugom poluvremenu preokreće rezultat, dok je Sarajevu u 55. minuti poništen gol Ahmetovića.

Napadač Bordo tima je postigao gol nakon što je golman odbio loptu u šesnaesterac, ali je pomoćni sudija signalizirao nepostojeći ofsajd, što se jasno moglo vidjeti na ponovljenim snimcima. Može se reći da je Sarajevo u ovoj situaciji žestoko pokradeno.