Četvrtak, 25 travnja, 2024

Lana Pudar 7. u finalu 100 metara delfin na SP u Abu Dhabiju

Pudar je tako nakon bronze na 200 metara, napravila još jedan sjajan rezultat i u veoma jakoj konkurenciji osvojila 7. mjesto.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar završila je finalnu trku u disciplini 100 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Abu Dhabiju.

15-godišnja Lana je na kraju zauzela 7. mjesto sa vremenom 56.51.

Upravo se čita:  Poznati detalji akcije "Piramida": Slobode lišeno 14 osoba

Zlato je osvojila Margarez Macneil sa vremenom 55.04, srebro ide za Šveđanku Louise Hansson, dok je trećeplasirana Amerikanka Claire Curzan sa vremenom 55.39.