Petak, 26 travnja, 2024

Liga nacija: Zmajevi iznenadili Italiju i osvojili veliki bod

Autor:ScSport

Reprezentacije Italije i BiH podijelile su bodove na stadionu “Artemio Franchi” u Firenci u okviru prvog kola Lige nacija odigravši neriješeno 1:1.

Gigantski bod osvojila je nogometna reprezentacija BiH u debiju Dušana Bajevića na klupi Zmajeva. Naša selekcija remizirala je u Firenci protiv apsolutnog favorita Italije, u prvom kolu novog izdanja Lige nacija.

U prvom poluvremenu nije bilo pretjeranog uzbuđenja. Italijani su vršili pritisak, ali nisu uspjeli kreirati velike šanse.

Najbolju je propustio Chiesa u 12. minuti, iskosa sa desetak metara šutira u vanjski dio mreže. S druge strane, Zmajevi su se uglavnom branili, da bi u 28. minuti uspjeli izgraditi akciju, kada na Hodžićev povratni pas Višća šutira iznad gola, piše scsport.ba

Upravo se čita:  Mijenjaju se "pravila igre": Šta će biti sa dječijim dodatkom?

Do kraja poluvremena Belotti i Barrella su zaprijetili dalekometnim udarcima, ali srećom nisu bili uspješni u svojoj namjeri, tako da je ostalo 0:0 do odlaska ekipa na odmor.

U drugom dijelu Azzurri su krenuli još agresivnije po pogodak, pokušali nešto napraviti ubačajima, ali u 53. minuti BiH je imala odličnu šansu. Hodžić tada, naime, pogađa stativu iz teškog kuta, nakon što je u prodoru prošao i Donnarummu.

Upravo se čita:  "Ne pamtimo ovako tešku situaciju": U RS-u otpušteno 300 radnika iz industrije, zatvaraju se i firme

Samo minut kasnije stativu iz blizine na drugoj strani pogađa i Insigne.

Zmajevi do vodstva dolaze u 57. minuti. Višća je izveo korner, Saničanin dobro skočio, a Šunjić proturio loptu do Džeke koji zatim sjajno reaguje i posprema loptu u mrežu zbunjenih domaćina!

Italijani su potom nastavili napadati, što im se isplatilo u 68. minuti. Sensi u padu vrhom kopačke šutira sa 15 metara, lopta je okrznula Šunjića i prevarila Šehića – 1:1. Jeftino primljen pogodak.

Upravo se čita:  Bećirović s ambasadorima Kvinte, EU i OHR-a: BiH ćemo braniti u skladu s međunarodnim i nacionalnim pravom

Zatim su Azzurri uspjeli kreirati još nekoliko prilika, ali Ibrahim Šehić je bio na visini zadatka.

Zaprijetili su i naši, iz kontranapada BiH dobro smiruje loptu i puca Višća u 83. minuti, Donnarumma je nekako ukrotio loptu. Zatim Bešić šutira tik pored stative u posljednjoj minuti, na koncu su Italijani imali i sreće.

Ostalo je 1:1, ogromni bod Zmajeva na Artemiju Franchiju u prvom meču reprezentacije BiH u 2020. godini.