Petak, 19 travnja, 2024

Milan potopio Barcelonu na San Siru!

U velikom derbiju Milan je sa 2:0 savladao velikog rivala Barcelonu, i ima se čemu nadati u revanšu susretu na Camp Nou. Strijelci za Milan bili su Boateng i Muntari.

13Milan-Barca

Sam početak utakmice protekao je u terenskoj inicijativi Barcelone, ali bez pravih šansi. Barcelona je većim dijelom prvog poluvremena kontrolisala tok meča, lopta je kružila od jednog do drugog igrača Barcelone, ali odbrana Milana bila je pregusta i gostima nije ostavljala dovoljno prostora za bilo kakvu priliku.

Upravo se čita:  Ambasada SAD-a: Ko je kriv za krizu u BiH?

Do gola su domaći mogli u 35. minuti ali je Valdez bio brži od El Sharawyja i pokupio loptu ispred njegove njegove noge. Najbolji fudbaler svijeta, Lionel Messi koji je u svojoj dosadašnjoj karijeri postigao 56 golova u Ligi prvaka, u prvih 45. minuta bio je gotovo neprimjetan.

U nastavku susreta fudbaleri Milana krenuli su malo agerisvnije ka golu gostiju, a plod takve igre stigao je u 57. minute kada je na asistenciju Zapate pogodio Kevin-Prince Boateng, proključao je San Siro. Milan je poveo protiv velikog rivala, koji je u uglavnom loptu imao u svojim nogama i diktirao tempo igre.

Upravo se čita:  Bećirović-Murphy: Bila bi greška podcijeniti odlučnost SAD-a da zaštiti Daytonski sporazum i BiH

I dok je Barca pokušavala naći put do gola “crveno-crnih”, desilo se ono što je malo ko osim navijača Milana očekivao večeras. Domaći su uduplali vodstvo preko Muntarija, na asistenciju El Sharawyja.

AC Milan 1-0 Barcelona Prince Goal by goalsandsoccer

Messi je večerasa teško dolazio u priliku, dobro su ga zatvarali protivnički odbrambeni igrači, te nije uspio postići gol kojim bi vječitoj listi najboljih strijelaca od kako se Liga šampiona igra u ovome formatu prestignao Ruuda Van Nistelroya.

Upravo se čita:  Danas do 32 stepena, slijedi burna promjena vremena: Veliki pad temperatura i snijeg

(Izvor: SCsport)