Petak, 19 travnja, 2024

Mourinho očitao lekciju Pellegriniju, Chelsea spustio City na zemlju

Preporučeno

U velikom derbiju engleske Premier lige Chelsea je demonstrirao moć, savladavši sa 1:0 Manchester City na Etihadu.

Manchester City je bolje otvorio utakmicu, ali je Chelsea imao bolje i konkretnije prilike .

Prvo je opasno zaprijetio Willian nakon jednog kontranapada, ali je Brazilac škaricama upropastio sjajnu akciju, iako je imao samog Samuela Eto’oa na drugoj strani.

Upravo se čita:  Sergej Barbarez je novi selektor nogometne reprezentacije BiH

Chelsea je poveo u 31. minuti sjajnim udarcem reprezentativca Srbije Branislava Ivanovića.

Nakon primljenog gola, igrači Manchester Citya pretvorili su se iz “zvijeri” u “zečeve”, potpuno dezorijentisane na terenu, a Chelsea je krenuo…

Igrači Chelseaja, Eto’o, Nemanja Matić i Eden Hazard pogađali su prečke i stative, a prvu ozbiljniju situaciju igrači domaće ekipe pred golom Petra Cecha stvorili su u 67. minuti, ali Edin Džeko nije najbolje zahvatio loptu.

David Silva je u 73. minuti sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je Cech pokazao zašto je jedan od najboljih svjetskih golmana.

Bio je ovo prvi poraz na domaćem terenu Manchester Citya, čiji je menadžer Manuel Pellegrini ostao samo na jednoj pobjedi u karijeri protiv Josea Mourinha i to dok je bio trener Malage.