Petak, 19 travnja, 2024

Nakon briljantnog prvog poluvremena, BiH na kraju podijelila bodove s Grcima

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom polju, nakon briljantnog početka utakmice, prokockala sigurno vodstvo od 2:0 i na kraju remizirali s Grcima (2:2).

Zmajevi su nevjervatno ušli u utakmicu i Grcima doslovno nisu dali disati.

Vršili su konstantan pritisak na zadnju liniju Grčke, koji u prvih 10 minuta skoro da nisu dodirnuli loptu, a prilike pred golom Vlachodimosa su se redale.

Upravo se čita:  Poražavajući podaci: 50 posto djece iz BiH poslije školovanja ide u inostranstvo

U 15. minuti je dosuđen slobodan udarac za Zmajeve, a loptu je na 30 metara od gola namjestio naš čarobnjak Miralem Pjanić.

Šutirao je fantastično i pogodio lijevi ugao gola Vlachodimosa, koji se u ovoj situaciji nije ni pomjerio! Bilo je tada 2:0 za BiH.

Panika se uvukla u redove Grka nakon svega, na pritisak naših ofanzivaca su loptu izbacivali u korner, a nakon udaraca iz ugla je uglavnom prijetio Džeko, a dva puta je pokušavao i Višća, piše Scsport.ba.

Upravo se čita:  Edhem Bičakčić: Elektroprivreda BiH se neodgovorno ponašala, ne možete prodavati jeftinije struju nego što vas košta

Sve je bilo mirno do 64. minute. Tada Šunjić u kaznenom prostoru startuje na Fortounisa, koji pada a Makkelie pokazuje “na kreč”. Siguran je sa bijele tačke bio Fortounis, a još veći šok za Zmajeve dolazi poslije toga.

Bosna i Hercegovina je od 65. minute sa igrala s igračem manje.

Poslije duela Miralema Pjanića na centru terena, sudija mu je pokazao direktan crveni karton, mada se nije najbolje moglo vidjeti šta se tu tačno dogodilo.

Upravo se čita:  Upaljen alarm: Evo u kojima dijelovima BiH se očekuje snijeg, biće i obilnije kiše