Petak, 26 travnja, 2024

Njemačka deklasirala Portugal sa 4-0

aa_picture_20140616_2578807_web

Njemačka je večeras u Salvadoru sa visokih 4.0 savladala rivala Portugal, a Muller zabio prvi het-trik na prvenstvu

Njemačka je u prvoj utakmici u okviru grupe G Svjetskog fudbalskog prvenstva sa visokih 4-0 savladala Portugal, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica između Njemačke i Portugala igrana je na stadionu Arena Fonte Nova u Salvadoru, a razlog za slavlje imali su navijači Njemačke.

Nijemci su već na kraju prvog poluvremena pogotcima Thomasa Mulera u 12. i 45., te Matsa Hummelsa u 32. Minuti vodili sa visokih 3-0.

Izmjene i pokušaj Portugala da u drugom poluvremenu nešto promijeni nisu urodili plodom, a Muller je svojim trećim golom u 78. minuti susreta postavio i konačnih 4-0.

Muller je bio najbolji igrač utakmice, a postao je i prvi fudbaler sa het-trikom na ovom, inače veoma efikasnom prvenstvu.

Portugalska zvijezda Cristiano Ronaldo i njegovi saigrači su imali svoje prilike i dobre momente igre, ali Nijemci su predvođeni raspoloženim Mullerom večeras bili pretežak protivnik.

U grupi G večeras u ponoć sastaju se i preostale dvije reprezentacije Gane i SAD-a.