Subota, 27 studenoga, 2021

Njemačka deklasirala Portugal sa 4-0

Nemojte propustiti

aa_picture_20140616_2578807_web

Njemačka je večeras u Salvadoru sa visokih 4.0 savladala rivala Portugal, a Muller zabio prvi het-trik na prvenstvu

Njemačka je u prvoj utakmici u okviru grupe G Svjetskog fudbalskog prvenstva sa visokih 4-0 savladala Portugal, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica između Njemačke i Portugala igrana je na stadionu Arena Fonte Nova u Salvadoru, a razlog za slavlje imali su navijači Njemačke.

Nijemci su već na kraju prvog poluvremena pogotcima Thomasa Mulera u 12. i 45., te Matsa Hummelsa u 32. Minuti vodili sa visokih 3-0.

Izmjene i pokušaj Portugala da u drugom poluvremenu nešto promijeni nisu urodili plodom, a Muller je svojim trećim golom u 78. minuti susreta postavio i konačnih 4-0.

Muller je bio najbolji igrač utakmice, a postao je i prvi fudbaler sa het-trikom na ovom, inače veoma efikasnom prvenstvu.

Portugalska zvijezda Cristiano Ronaldo i njegovi saigrači su imali svoje prilike i dobre momente igre, ali Nijemci su predvođeni raspoloženim Mullerom večeras bili pretežak protivnik.

U grupi G večeras u ponoć sastaju se i preostale dvije reprezentacije Gane i SAD-a.

Više s weba

loading...

Izdvajamo

Komšić osudio napade na sudiju Vehabovića, očekuje da Tegeltija pokrene smjenu Grebeše

"Očekujem od predsjedavajućeg Vijeća ministara Zorana Tegeltije da pokrene proceduru smjene Josipa Grubeše", kazao je Komšić Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i...