Petak, 26 travnja, 2024

Noćna mora Benfice nastavljena, od vrha do dna u samo četiri dana

U fudbalu je tako, neko izgubiti mora. Sinoć je to bila ekipa Benfice. Ekipa, koja je cijelu sezonu bila impresivna ipak bi ovu sezonu mogla ponijeti epitet najvećeg gubitnika.

Nemanja Matić i Oscar Cardozo

Sinoć su se portugalci opet pokazali u svom pravom svjetlu, požrtvovani, strastveni, uvijek napadački orjentisani. Iako su tokom cijele utakmice diktirali tempo, imali više od igre, sve su izgubili u trećoj minuti sudijske nadoknade. Chelsea je ponovio dramu od prošle godine, kada su u posljednjim minutama izjednačili u finalu Lige prvaka protiv, i u toj utakmici, puno boljeg Bayerna i na kraju osvojili titulu. Branislav Ivanović je donio drugu evropsku titulu u dvije godine, a navijačima Benfike priuštio novu agoniju.

Ponovo? Pa prije samo pet dana Benfika je vjerovatno izgubila i titulu u portugalskom prvenstvu. Igrali su vječiti derbi sa Portom, i to direktni duel za prvo mjesto, samo dva kola prije kraja prvenstva. Benfika je imala 2 boda više od Porta, i samo im je bod bio dovoljan da zadrže prvo mjesto što bi vjerovatno značilo i osvajanje titule s obzirom na dosta lakši raspored do kraja od Porta.

Porto - Benfica 2-1
Porto – Benfica 2-1

Sudijska nadoknada je bila i ovaj put kobna za Benfiku, primili su pogodak u 92.minuti i izgubili rezultatom 1-2. To im je ujedno bio i prvi poraz u sezoni, poraz koji bi ih mogao koštati titule. Zamislite samo situaciju da čak, iako imate samo jedan poraz u cijeloj sezoni, ne osvojite titulu.

Najteže je opet srčanim portugalskim navijačima, koji su zajedno sa svojim klubom u samo četiri dana od krova Evrope pali na dno, postali najveći gubitnici ove godine.

Treba ipak napomenuti da Benfica najizglednije šanse za osvajanje bar jednog trofeja ove godine ima u portugalskom kupu. Finale igraju protiv Vitorie Guimares 26.maja.