Petak, 29 ožujka, 2024

Nova golčina Džeke za Manchester City: Građani ostali bez bodova u Cardiffu!

Manchester City šokantno je poražen na gostivanju kod novog premijerligaša u utakmici 2. kola engleskog prvenstva. Cardiff City je slavio pobjedu sa 3:2, iako su Građani od 52. minute vodili sa 1:0.

Fenomenalan pogodak postigao je reprezentativac BiH Edin Džeko, pocijepavši mrežu golmana Marshalla sa 20-ak metara. Za Dijamanta je ovo bio i prvi ligaški podogak u sezoni, kojim je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi.

Upravo se čita:  Selektor Milošević: Poraz jeste bolan za sve nas, ali iz ovoga može graditi nešto

Susret je napustio u 69. minuti zbog udarca kojeg je dobio u bradu – na terenu ga je zamijenio Negredo, a domaći su devet minuta prije toga izjednačili na 1:1.
U preostalih 20-ak minuta borbeni igrači velškog predstavnika uspijevaju postići dva pogotka i doći do velike pobjede. Glavni protagonista preokreta bio je omaleni brzonogi napadač Campbell koji je Harta slao po loptu u mrežu u 79. i 87. minuti.

Poraz gostiju svojim prvijencem ublažio je Negredo u 92. minuti. Drugi velški predstavnik nije stigao do bodova. Na White Hart Laneu u Londonu Swansea je poražen od Tottenhama ssa 0:1, a jedini pogodak postigao je Roberto Soldado u 58. minuti iz jedanaesterca.

Sutra se igra posljednja utakmica kola. U velikom derbiju na Old Traffordu sastat će se Manchester United i Chelsea.