Subota, 20 travnja, 2024

Novak Đoković u polufinalu US Opena

Najbolji teniser svijeta, Novak Đoković, plasirao se u polufinale US Opena pobjedom nad Mikhailom Youzhnyim rezultatom 3:1 (6:3 6:2 3:6 6:0) za 2 sata i 36 minuta igre.

U uvodnom setu Novak je već na startu napravio prednost od 3:0, što je kasnije pretvorio u vodstvo od 1:0 u setovima. Drugi set je donio još ubjedljiviju igru Đokovića koji je napravio dva breaka i lagano poveo sa 2:0.

U trećem setu uslijedio je pad u igri srbijanskog tenisera, pri vodstvu 2:1 Youzhny pravi break i stiže do 4:1 ubrzo potom.

Novak uspijeva da vrati break i stiže do 3:4 uz svoj servis, ali Youzhny odmah uzvraća ribrejkom i potom smanjuje na 2:1 u setovima.

To kao da je razljutilo Novaka koji je bio furiozan u posljednjem setu gdje Rusu nije prepustio niti gem i za 29 minuta plasirao se u polufinale u kojem se sastaje sa Wawrinkom koji je ranije sinoć savladao Murraya.

U drugom polufinalu sastaju se Gasquet i Nadal.