Petak, 19 travnja, 2024

Pirejci se ”poigrali” sa Đavolima: Olympiakos očitao lekciju Manchester Unitedu

Olympiacos FC v Manchester United - UEFA Champions League Round of 16

Fudbaleri Olympiakosa napravili su veliki korak ka historijskom plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona. Oni su u Atini nadigrali favorizovani Manchester United sa 2:0.

Većim dijelom prvog poluvremena u užarenoj atmosferi Karaiskaki stadiona Pirejci su bili bolji protivnik. Bez obzira što nisu stvarali izraziste šanse izgledali su kao ozbiljniji tim i ekipa koja više želi pobjedu.

Upravo se čita:  Upaljen narandžasti meteoalarm za veći dio BiH

Do zasluženog vodstva fudbaleri aktuelnog prvaka Grčke su stigli u 38. minuti. Davida De Geu je savladao iskusni Alejandro Gomez.

Domaći su odlično ušli u i u nastavak utakmice te su veoma brzo uduplali svoju prednost, u 55. minuti Jeol Campbell je pogodio za 2:0.

Igrač Arsenala na posudbi u Olympiakosa je sjajno prevario Michaela Carricka i lijepim udarcem sa oko 20-ak metara matirao De Geu.

Upravo se čita:  Vlada FBiH: Objavljen Javni poziv za projekte općina i gradova, u Budžetu osigurano 50 miliona KM

I nakon drugo gola Olympiakos je nastavio kontrolisati igru, dok izabranici Davida Moyesa, koji je namjeri da nešto promijeni izvršio nekoliko izmjena, niti u jednom navratu nisu uspjevali da zaprijete domaćem golmanu Roberta Jimeneza sve do 81 minute.

Robin Van Persie je sebi izborio lijepu priliku, ali je sa nekoliko metara desnom nogom šutirao preko gola.

Upravo se čita:  Danas do 32 stepena, slijedi burna promjena vremena: Veliki pad temperatura i snijeg

Finiš susreta prošao je bez većih uzbuđenja, pa je tako grčki predstavnik tek iz petog pokušaja uspio savladati Manchester United. Revanš susret će se igrati na Old Traffordu, 19. marta.