Srijeda, 24 travnja, 2024

Pobjeda mladih rukometaša BiH protiv Mađarske

Juniorska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Mađarsku sa 25:21 (11:16) u 2. kolu Svjetskog prvenstvu koje se održava u našoj zemlji.

rukomet-junioriBh. juniori su do prve pobjede na SP došli sjajnom igrom u drugom poluvremenu u kojem su u potpunosti nadigrali favoriziranu ekipu Mađarske.
Igru našeg tima u prvom poluvremenu obilježile su brojne tehničke greške i brozopleta igra što je rezultiralo visokim vodsvom Mađara 16:11.

U nastavku izabranci selektora Zdenka Grbavca su napravili veliki preokret. Na krilima 3.000 probuđenih navijača u Zetri naši mladi rukometaši su furioznom serijom 9:0 došli do osjetnije prednosti 20:16, dok gosti punih 15 minuta nisu uspjeli zatresti mrežu sjajnog golmana Denisa Serderevića, koji je sa 13 odbrana u drugom poluvremenu bio junak utakmice. U posljdnjih dest minuta naši juniori su uspjeli sačuvati prednost od četiri gola i zasluženo slavili prvu pobjedu jedne naše rukometne selekcije na velikim takmičenjima.

U redovima bh. tima najefikasniji su bili Dejan Malinović, Elmir Građan i Damir Halilković sa po četiri gola, a kod Mađara Szolossi sa šest postignutih golova.

Naredni susret reprezentacija a BIH igra u srijedu protiv prvog favorita C-grupe- Slovanije, koja vodi sa dvije pobjede.