Četvrtak, 25 travnja, 2024

Real Madrid i Porto prvi četvrtfinalisti Lige prvaka

Preporučeno

150310231332schalke

Real Madrid u dvomeču osmine finala bio bolji od Schalkea, a Porto bio prejak rival švicarskom Baselu, javlja Anadolu agency (AA).

Porto i Basel su na stadionu Dragao odigrali uzvratni meč osmine Lige prvaka u kojem je portugalska ekipa pokazala nadmoć i slavila visoku pobjedu rezultatom 4:0. Prvi meč ovih ekipa prošlog mjeseca je završen neriješenim rezultatom 1:1, tako da je Porto zbirnim rezultatom 5:1 izborio prolaz u četvrtinu finala ovog takmičenja.

Strijelci za Porto večeras su bili Yacine Brahimi u 14., Hector Herrera u 47., Casemiro u 56. i Vincent Aboubakar u 76. minuti utakmice.

U drugom meču večeras su se na stadionu Santiago Bernabeu sastali Real Madrid i Schalke 04. Real je na početku meča branio prednost od 2:0 iz prvog duela ovih ekipa.

Christian Fuchs je u 20. minuti meča donio prednost Schalkeu, ali je Cristiano Ronaldo izjednačio pet minuta kasnije. Novu prednost Nijemcima donio je Klaus Jan Huntelaar pred kraj prvog poluvremena, ali Ronaldo opet pogađa u narednih pet minuta. Karim Benzema je na početku drugog poluvremena donio prednost Realu od 3:2, a Leroy Sane je u 57. minuti izjednačio.

Huntelaar je u 84. minuti pogodio za 3:4 i donio dramatičnu završnicu meča. Međutim mreže su do kraja mirovale i Real je zbirnim rezultatom iz dvomeča 5:4 izborio plasman u dalje takmičenje.

Schalke se pobjedom oprostio od ovogodišnje Lige prvaka, ali je spriječio igrače Reala da postave novi rekord od 11 pobjeda zaredom o ovom takmičenju.

Sutra će se u okviru nastavka osmine finala najelitnijeg evropskog klubskog takmičenja sastati londonski Chelsea i pariški PSG. Chelsea je u blagoj prednosti zbog povoljnog rezultata 1:1, kojim je završen prvi duel ovih ekipa.

U drugom sutrašnjem meču snage će odmjeriti Bayern Munchen i Shakhtar iz Donjecka. Prvi meč ove dvije ekipe završen je bez golova.

Monaco – Arsenal, Atletico Leverkusen, Barcelona – Manchester City i Dortmund – Juventus su preostale utakmice osmine finala Lige prvaka koje su na rasporedu u utorak i srijedu naredne sedmice.