Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Reprezentacija BiH poražena na Grbavici

Na stadionu Grbavica u Sarajevu odigran je susret 6. kola Lige nacija između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Italije. Azzurri su na kraju slavili rezultatom 0-2.

Azzurri su poveli u 22. minuti susreta šestog kola Lige nacija, strijelac je Andrea Belotti, koji je savladao Kenana Pirića nakon dobrog ubačaja Lorenza Insignea.

Italijani su imali još nekoliko jako dobrih prilika, dok su Zmajevi šansu tražili iz kontranapada. Izjednačiti je mogao Prevljak u 37. minuti, kada je sa svega pet metara šutirao pravo u Donnarummu. Pred sami kraj poluvremena odličnu priliku je imao i Gojak te skoro sa istog mjesta kao i Prevljak šutirao pored gola Italije.

Upravo se čita:  Selektor Milošević: Poraz jeste bolan za sve nas, ali iz ovoga može graditi nešto

U 69. minuti Italija je povećala prednost na 2-0. Opet je strijelac Berrardi koji je sjajno pogodio nakon lijepe asistencije.

Ovaj rezultat je ostao do kraja utakmice i BiH je završila u nižem rangu Lige nacija.