Petak, 26 travnja, 2024

Ronaldo izbacio “svoj” Manchester, Borussija je “isprašila” Šahtjor

Preporučeno

Real Madrid je uspio da pobjedom na Old Traffordu protiv Manchestera 1:2, ostvari plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Meč je obilježilo prestrogo isključenje Nanija od strane turskog sudije Cakira.

united-real

Prvi je zaprijetio Real u 11. minuti, kada je nakon lijpe akcije lopta došla do Higuaina, koji sa vrha šesnaesterca šutira pored gola. United je potom preuzeo inicijativu, a Vidić je u 21. minuti nakon kornera pogodio staivu gola Reala, pa je ostalo 0:0.

Drugo poluvrijeme utakmice između Manchester Uniteda i Real Madrida, odigrano večeras na Old Trafordu, sigurno će naći svoje mjesto među klasicima nogometne Lige prvaka.

Nakon što je prvih 45 minuta prošlo bez pravih šansi, nastavak je donio velika uzbuđenja.

Poveo je Manchester nakon samo tri minuta igre u drugom poluvremenu, a loptu u vlastitu mrežu sproveo je Ramos nakon što mu se odbila pri oštrom ubacivanju Nanija sa strane.

Manchester je u tom trenutku držao konce igre u svojim nogama, ali u 56. minutu desio se prelomni trenutak utakmice.

Nani je nakon neopreznog starta nad Arbeloom dobio izravni crveni karton, nakon čeka Mourinho uvodi u igru Modrića koji u 66. minuti sjajnim udarcem sa dvadesetak metara poravnjava rezultat na 1:1.

Tri minute su se samo smiješili produžeci, kada Ronaldo na ubacivanje Higuaina postiže gol za prolazak Reala u četvrtfinale Lige prvaka.

Portugalac nije slavio svoj pogodak čime je želio pokazati da i dalje Manchester United doživljava svojim klubom.

Manchester United-Real Madrid 1:2

Stadion: Old Trafford. Gledalaca 75 000. Sudija: Cuneyt Cakir. Strijelci: 1:0 Sergio Ramos 48. (autogol)., 1:1 Modrić 66., 1:2 Ronaldo 69. Žuti kartoni: Evra, Carrick (Manchester United), Arbeloa, Pepe (Real Madrid).

Manchester United: De Gea, Rafael ( od 87. Valanecia), Evra, Ferdinand, Vidić, Giggs, Carrick, Nani, Cleverley ( od 73. Rooney), Welbeck (od 81. Young), Van Persie.

Real Madrid: Diego López, Varane, Ramos, Fábio Coentrão, Arbeloa (od 59. Modrić), Khedira, Özil ( od 71. Pepe), Xabi Alonso, Di María (od 45. Kaka), Ronaldo, Higuaín.

U drugoj večerašnjoj utakmici Borussija Dortmund je “isprašila” Šahtjor sa 3:0, a golove za “milionere” postigli su Augusto (31), Goetze (37) i Blaszczykowski (59).