Četvrtak, 25 travnja, 2024

Senzacija na Mundijalu: Saudijska Arabija srušila Argentinu

Današnjim susretom otvorena je grupa C Svjetskog prvenstva u Kataru, a na kraju smo vidjelu veliku senzaciju. Saudijska Arabija je savladala Argentinu nakon preokreta rezultatom 2:1.

Gaučosi su jedni od favorita za osvajanje šampionata, a fudbaler koji vjerovatno igra svoj posljednji Mundijal, je jedan od najvećih svih vremena – Lionel Messi.

U ofanzivca Paris Saint Germaina uprte su sve oči, a njemu nije dugo trebalo da zatrese mrežu protivnika i izazove erupciju oduševljenja na tribinama stadiona u Kataru.

Pogodio je Messi u 10. minuti sa bijele tačke, a prethodno je sudija Slavko Vinčić dosudio kazneni udarac nakon asistencije iz VAR sobe. Nešto ranije u šesnaestercu srušen je Lautaro Martinez.

Nakon toga mrežu je zatresao i Lautaro Martinez, ali je njegov pogodak poništen nakon asistencije iz VAR sobe zbog nedozvoljene pozicije. Argentinci su se u prvom poluvremenu čak 9 puta našli u nedozvoljenoj poziciji, a na prednost su otišli s minimalnom prednošću.

Ipak, u drugom dijelu apsolutni šok za Argentince. Saudijska Arabija je preokrenula rezultat za svega osam minuta.

Najprije je Al Shehri nakon sjajnog driblinga i prodora matirao Martineza za 1:1. Igrala se 48. minuta susreta.

Da bi potom Al Dawsari sjajnim pogotkom donio preokret Saudijcima za erupciju oduševljenja na tribinama.

Nakon tog trenutka kao da je voda ušla u uši fudbalera Argentine. Sjajnu šansu propustio je Leo Messi, tačnije njegov udarac je odbranio Al Owais.

Pokušao je Messi u 80. minuti iz slobodnog udarca, ali je on otišao visoko preko gola.

Pokušavali su Gaučosi do kraja susreta, ali bezuspješno i nakon toga smo vidjeli najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela turnira.