Petak, 29 ožujka, 2024

Sjajna partija: Zmajevi razbili Fince na Bilinom Polju

Fudbalska reprezentacija BiH savladala je na Bilinom polju selekciju Finske rezultatom 4:1, u okviru 7. gola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Pobjedom smo ostali u igri za plasman na EP 2020.

Selektor Robert prosinečki izmiješao je karte i potpuno promijenio stoperski dvojac. Izgledalo je kao da ekperimentiše, no to mu se itekako isplatilo.

Već u 15. minuti zatresli smo mrežu preko Gojaka, ali je gol poništen zbog minijaturnog ofsajda. U toj akciji povrijedio se Edin Višća, kojeg je nekoliko minuta kasnije zamijenio Izet Hajrović.

Upravo se čita:  Protest građana sedam mostarskih naselja: Strepimo za svoje živote

U 29. minuti fudbaler kojeg je Prosinečki dugo odbijao pozvati, zabio je skoro iz mrtvog ugla gol za 1:0.

U 39. udvostručili smo vodstvo, Kolašinac je šutirao, nekoga je lopta pogodila u ruku, a neumoljiv s bijele tačke bio je Pjanić.

U drugom poluvremenu nastavilo smo s energičnom igrom, nismo se povukli. Finci su namjeravali da se otvore, ali novi udarac doživjeli su u 58.

Upravo se čita:  Predsjedavajuća Krišto s ministricom europskih poslova Švedske

Sjajnu akciju počeo je Kolašinac, ubacio u sredinu, a anakon nekoliko pokušaja, lopta je stigla do Pjanića koji je sa desetak metara zakucao u mrežu gostiju.

U 72. novi nopasan napad naše selekcije rezultirao je četvrtim golom. Bilo je opsadno stanje pred golom Finaca, a na kraju je Armin Hodžić lijevom nogom od zemlju pogodio gornji lijevi ugao gola gostiju.

Upravo se čita:  Duge kolone na graničnim prelazima na izlazu iz Bosne i Hercegovine

Gosti su do kraja uspjeli zabiti počasni gol u 78. minuti, a da je Gojak bio malo manje sebičan mogli smo i mi u sudijskom vremenu do još jednog gola. Iako je imao Hajrovića samog na suprotnoj strani, veznjak Dinama želio je postići gol.

Zmajevi će već u utorak gostovati u Atini protiv Grčke, a za plasman na Euro do kraja kvalifikacija su nam potrebne sve pobjede i da nam se poklope određeni rezultati.