Utorak, 23 travnja, 2024

UEFA: Baždarevićevi Zmajevi zaradili su odlazak u baraž

Zvanična stranica UEFA-e raspisala se o pobjedi BiH nad Kiprom i prolaskom BiH u baraž za Euro 2016 u Francuskoj, piše bh. novinska agencija Patria.

Kako se navodi, izabranici Mehmeda Baždarevića “zaradili su play off i tako oživjeli nade za odlazak na svoj prvi Euro”.

Posebno se autor ovog teksta bavio golovima Harisa Medunjanina koji je briljirao u utakmici s Kiprom koji je sudbonosne pogotke postigao u 13. minuti za vodstvo 1:0 i u 44. minuti za izjednačenje 2:2. Odlučujućim golom Milana Đurića u 67. minuti BiH dolazi do vodstva 3:2 i taj rezultat zadržava do samog kraja utakmice.

– Medunjanin je bio bez pogotka za reprezentaciju više od dvije godine, ali se čekanje isplatilo i u stilu je postigao prvi i četvrti gol ove utakmice.

Zmajevi Mehmeda Baždarević osigurali treće mjesto u skupini B.

Ime protivnika u baražu saznat ćemo u nedjelju 18. oktobra. BiH bi mogla igrati sa Slovenijom, Norveškom, Irskom i Danskom.